O projektach wnętrz słów kilka…

Szczególną formą dopełnienia projektu budowlanego domu są jego wnętrza. I choć ich aranżacją Inwestorzy mogą zająć się samodzielnie- to często bywa tak, że z uwagi na brak czasu czy rozeznania w ogromnej gamie produktowej jaką oferuje branża producentów materiałów wykończeniowych i artykułów wnętrzarskich, inwestorzy decydują się na profesjonalną pomoc w postaci kompleksowego projektu wnętrz.

Wydaje się, że dla każdego architekta sytuacja ta- to spełnienie marzeń. Bo cóż może cieszyć bardziej niż zadowolony klient, który po zakończonym etapie projektowania czysto kubaturowego, powraca i zamawia u mnie projekt wnętrz? Ważny podkreślenia jest tu fakt, że nie jestem architektem wyłącznie wnętrz a magistrem inżynierem architektem- czyli osobą, która zna się na kompleksowym projektowaniu obiektów budowlanych. Różnica pomiędzy tymi tytułami choć subtelna- w praktyce okazuje się często znamienna. Tworząc dla moich Klientów dom według listy życzeń, którą długo omawiamy i często modyfikujemy kilkukrotnie – jednocześnie tworzę jego wnętrze. Na potrzeby projektu budowlano wykonawczego powstaje przecież kompleksowy układ funkcjonalny budynku, który równocześnie stanowi bazę dla późniejszego projektu wnętrz. I choć z zamiłowania jestem typowym „kubaturowcem” to tworzenie przepięknych i komfortowych wnętrz w moich luksusowych domach, jest dopełnieniem pasji, którą rozwijam każdego dnia -projektując.

W pracowni Luksusowy Dom stawiamy wraz z moim zespołem na profesjonalizm i najwyższe standardy obsługi klienta, dlatego oferuję moim Inwestorom kompleksowe projekty domów i ich wnętrz. Autorem tych projektów jestem ja, ale ich opracowanie, listy zakupowe, czy dobory najlepszych materiałów wykonuje sztab wyspecjalizowanych architektów i architektów wnętrz. Priorytetem naszej działalności jest satysfakcja klientów i najwyższa jakość świadczonych usług. Klienci, którzy decydują się na usługi kompleksowe lub Ci powracający do nas, po to by dokończyć nasze dzieła w postaci stworzenia przepięknych wnętrz to przysłowiowy miód na moje serce. Jesteśmy autorami tego projektu, tworzyliśmy go od samego początku i wierzymy w to, że wiemy najlepiej jak stworzyć wnętrze na miarę Państwa oczekiwań, a dom w ten sposób powstały będzie w całości domem Waszych marzeń.

Projekty wnętrz to dziedzina, która w naszej pracowni cały czas jest przez nas dynamicznie rozwijana. Zespół specjalistów pracuje nad tym, by projekty przedstawiane na spotkaniach były w jakości jak najbardziej zbliżonej do rzeczywistych zdjęć. Obecnie prowadzimy równolegle kilka projektów kompleksowych wnętrz dużych  budynków jednorodzinnych, których jesteśmy autorami od etapu budowlanego. Oferujemy również usługi nadzoru autorskiego oraz prowadzenie prac jako inwestorzy zastępczy. Od niedawna w swojej ofercie posiadamy również możliwość wykańczania i budowy projektowanych obiektów, dzięki ścisłej współpracy z firmami budowlano-wykończeniowymi. Wszystko to po to- by nasi Klienci czuli się maksymalnie luksusowo.

Projekt wnętrz składa się z projektu koncepcyjnego oraz projektu wykonawczego. W skład projektu koncepcyjnego wnętrza wchodzi:

  • układ funkcjonalny domu powstały w większości na etapie projektu architektonicznego w formie 2d, czyli rzutu płaskiego w orientacji poziomej ( tj. układ ścian działowych, drzwi, okien, mebli, armatury oraz sprzętów wraz z podanymi wymiarami);
  • wizualizacje pomieszczeń (po kilka na każde pomieszczenie), które przedstawiają kolorystykę, materiały, meble, oprawy oświetleniowe oraz  sprzęty jakie mają się znaleźć w projektowanych wnętrzach.

W skład projektu wykonawczego wnętrza wchodzi:

  • Komplet rysunków i wizualizacji zawierający wszelkie wytyczne dla wykonawców, które umożliwiają realizację projektu.
  • Lista zakupów dla inwestora wraz z proponowanym miejscem zakupu i orientacyjną ceną.
  • Wizualizacje, egzemplarze projektu,
  • możliwość pełnienia przez Wykonawcę nadzoru nad pracami wykończeniowymi;
  • możliwość pełnienia funkcji inwestora zastępczego;
  • możliwość wykonania wnętrza przy pomocy podwykonawcy Luksusowego Domu;

Serdecznie zapraszamy do współpracy. Z przyjemnością zaprojektujemy luksusowe wnętrze Twojego Luksusowego Domu. Odkryj z nami swoją definicję luksusu…

mgr inż. arch Łukasz Weirauch